Sziasztok! A mai bejegyzésben egy téli outfit fog következni, amelyben a pufidzseki lesz középpontba. Ha szóba kerül a pufidzseki, akkor mindenkinek egy jó meleg kabát jut eszébe és a divatra véletlen sem asszociál. Pedig hatalmas világkorát éli ez a kabát már tavaly tél óta. Ám nemcsak tavaly tél óta volt már jelen a divat világába. 1937-ben Charles James állt elő egy elegánsabb nőies fazonú pufi kabáttal. Majd Norma Kamali is ehhez a trendhez nyúlt vissza a nyolcvanas években. A kilencvenes évektől napjainkig pedig nincs olyan év, hogy valamelyik tervező ne inspirálódna a pufidzsekikből.
Én is sokáig kétes voltam a pufidzsekivel kapcsolatban és nem a trend volt a fő szempont a vásárlásnál. Szerettem volna egy olyan kabátot, amiben egy hideg téli kirándulás alkalmával sem fagyok meg. Így esett a választásom erre a rózsaszín F&F kabátra, aminek a fazonja azért is tetszik, , mert egy kicsit hosszított. A nyakánál található rózsaszín prém pedig a kedvenc részletem és jól feldobja ezt az egyszerűbb kabátot. Bár egy másik vásárlásra késztető tényező az ára volt, hiszen 50%-ban volt a gyerek osztályon. Szóval ha te is alacsonyabb vagy és kisebb a méreted, akkor nézz szét a gyerek osztályon is, hiszen ilyen kincsekre bukkanhatsz.
Az outfitben két színt viselek, amely a fekete és a rózsaszín színek. Ehhez a vastag kabáthoz egy szűk bőrhatású nadrágot választottam és egy színben hozzáillő sálat. A lábamra egy rózsaszín bakancs került és felvettem még a fekete hátizsákomat is.
Hogyan viseld a pufidzsekit?
- Találd meg a hozzád legjobban illő színt és így szívesen fogod viselni.
- Mindegyik kabátnak más a fazonja. Van akinek a kicsit rövidebb tetszik és az is áll jól, de előfordulhat, hogy nem tetszik a hosszított fazon. Azonban ha felpróbálod és olyan lesz, mintha „rád öntötték volna”.
- Ezekhez a kabátokhoz próbálok szűkebb nadrágokat venni, hogy ezzel vékonyabbnak tűnjek. Egy bő nadrággal már túl sok lenne.
- Ehhez a kabáthoz egyszerűbb kiegészítőket párosítok, mert már a kabát is figyelemfelkeltő. Ezért kerülöm a feltűnő sálat vagy táskát.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
prim 2019.01.31. 11:59:58
Meg szerintem eredetileg az orosz pufajkából származik, és ott ugyebár a praktikum számitott a külcsínnel szemben... Nekem az a bajom velük, hogy a normális minőségű az minimum pehellyel van töltve...Namost nekem meg a pehellyel szemben fentartásaim vannak...Egyszerűen nem időt álló...Pár mosás és kuka...Egyedül a North Face gyárt valami szintetikus a pehelyhez nagyon hasonló állagú töltettel kabátot...Igy legalább időtálló ...